Report

Překonání Gravitace 2015

Mrknout na to!
leták

Ostrý závod Překonání Gravitace pod hlavičkou mistrovství ČR.

Mistrovství České republiky ve Freestyle MTB Big Air 2015 přilákalo do Kroměříže přes deštivé počasí řadu příznivců. Déšť však zkomplikoval celý závod a první ježdění začalo až o půl šesté. Divácí zatím přečkávali s děštníkami v ruce u hlavní stage, kde hrály v rámci akce Svatováclavské Slavnosti kapely jako například Mig21, Horkýže Slíže nebo Olympic. Jezdci se tak před večerem pustili do závodu bez tréninku a tak ze sebe nemohli dostat maximum. Přesto se bylo na co dívat a po krátké odmlce pořadatelé začali připravovat trať na večerní jízdu, i když to původně v plánu nebylo.

První místo v kategorii MTB si vybojoval RedBull jezdec z Moskvy Pavel Alekhin. Jeho stylová jízda a triky jako backflip superman nebo backflip tailwhip to barspin ohromil jak porotu, tak i samotné publikum. Druhé místo obsadil Dan Miler a zároveň se tak stal Mistrem České republiky. Třetí místo a stříbrnou medaily si odnesl Vilibald Vítek.

Druhým vícemistrem republiky se stal Tomáš Zejda. Pořadatelé byli nakonec také spokojeni. „Chvílemi jsme počítali s variantou zrušení závodu, ale do poslední chvíle jsme to nevzdávali. Byla by to obrovská škoda vzhledem k účasti tak kvalitních a známých jezdců. Nakonec se to vyplatilo a jezdit se začalo o půl šesté,“ oddychl si za The Anomalous pořadatel Překonání Gravitace Marek Hořava.

Video report