8 let podpory a návrat k akci po Covidovém období nebyl jednoduchý

Po osmi letech plných vzrušení, odvahy a nadšení je tady čas poděkovat všem našim věrným příznivcům, kteří nás podporovali na naší cestě Překonávání Gravitace.

Ovšem jako mnoho jiných událostí i my jsme se museli vyrovnat s nepředstavitelnou výzvou v podobě pandemie COVID-19. Náš festival, který se stal symbolem odvahy a snahy překonávat limity, byl nucen odpočívat. „Návrat po pandemii nebyl vůbec snadný, protože jsme v roce 2020 a 2021 museli zastavit rozběhnutou akci, která nesla velké finanční náklady. Byli jsme proto závislí na ročníku 2022 a celkové návštěvnosti. Bohužel nám celý den pršelo a ekonomické výsledky nebyly, jaké jsme čekali,“ vysvětlil zakladatel festivalu Marek Hořava.

Další konání oblíbeného letního festivalu Překonání Gravitace je proto s otazníkem. „Máme rozpracované návrhy, jak celou akci posunout zase o level výš, ale vše aktuálně stojí na rozpočtu. Mohli bychom ubrat na vystupujících a akci udělat, ale to nechceme. Vždycky jsem byl zastánce kvality nad kvantitou a radši si dáme chvíli pauzu a pak přijdeme se show, která nebude všední než za každou cenu festival uspořádat,“ doplnil Marek Hořava.